expo tour info telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
expo tour Nusa Dua Sanur Kuta Lembogan Baliem
 
BALI home Rady Programy Historie Mapa Realie počasí Zajímavosti

Bali výlety, exkurze

exkurze lze absolvoval v různých kombinacích následujících zajímavostí

1.Bali Besakih

Besakih je nejdůlešitějším a hlavním chrámem na Bali, je to tzv.chrám matka. Chrám je na svahu hory Gunung Agung, kam přejedete z parkoviště pěšky nebo můžete využít dopravy na zadním sedadle místních přepravců se skůtry. Cesta je cca 500 m kolem krámků se zajímavými výrobky pro turisty a je dobré se cestou nahoru podívat, co si koupíte a při cestě zpět uzavřít obchod. Prodávajícví je tak dalece přístupnější snížení ceny. Z nejvyšší terasy chrámu se vám otevře celé panorama horské přírody. Chrám byl údajně založen misionáři hindů v 8 stol. Na terase hory se odhrávaly prehistorické náboženské rituály. Besakih má celkem 60 jednotlivých chrámů z nichž 3 hlavní chrámy jsou: Pura Penataran Agung věnovaný Sang Hang Widi Wasovi, Pura Kiduling Kreteg zasvěcený Brahmovi a Pura Batu Madeg, patříci bohu Wisnovi. Součástí výletu je návštěva opičího lesa. Exkurze na Besakih se realizuje rovněž v rozšířené verzi s návštěvou oblasti vesnice Kintamani a Batur, studených horských pramenů a starého soudního dvoru v městě Klungung. (trvání cca 6 hodin,Besakih a Kintamani trvání 10 hodin).

2.Bali Bedugul

Bedugul je název horské oblasti s jezery a jezerním chrámem, který najdete na břehu klidného jezera obklopeného přkrásnou horskou přírodou a je nejvíce fotografovaným chrámem na Bali. Chrám Pura Ulun Danu Bratan je zasvěcen bohu vod.U jezera je položena také pěkná botanická zahrada na rozloze 120 ha a velmi starý posvátný strom banyan. Budete velmi příjemně překvapeni čerstvým horským vzduchem v kontrastu s pobřežím moře. V rozšířené verzi lze návštěvu oblasti Bedugul spojit s výletem na sever do města Singaraja, navštívit posvátné horké prameny s možností koupání a vodopád v džungli Gitgit. Cestou se také zastavíte u terasových rýžových polí.(trvání 6 hodin, Bedugul a Singaraja 10 hodin)

3. Tanah Lot Bali

Dalšími zajímavými místy, které stojí za poznání je chrám Puri Tanah Lot postavený na romantickém skalnatém místě na břehu moře nebo výlet na ostrov Lombok ( lodí nebo letecky). Klidný a relaxační je také výlet na blízký ostrov Lembogan s pěknými plážemi vhodnými ke šnorchlování. Pro milovníky trekingu je možný výstup na sopku Agung.

4.Tance Bali

V průběhu pobytu na Bali Vám budou nabízeny různá představení tradičních tanců, které mají původ v náboženském příběhu Ramayany. Ty jsou buď formou placeného představení (cena 3-10 USD) nebo skupiny tanečníků s hudebníky předvádějí své umění večer návštěvníkům restaurací. Nejznámější dva Kecak nebo Barong však většinou v restauracích neuvidíte. Barong představuje neustálý zápas mezi zlem a dobrem, které představuje právě mytologické zvíře - podobné lvu Barong. Jeho protivníkem představující zlo je Rangda využívající kouzel. Barong však kouzla ovládá také a nakonec je zlo samozřejmě poraženo. Kecak ukazuje epizodu Ramajany o příběhu lásky prince Ramy a princezny Sity. Princezna Sita je unesena zlým králem Rah Wanou a Ráma ji zachraňuje s pomocí opičí armády. Představení je doprovázeno sborem sedících tanečníků zobrazující sbor opic. Tento tanec,který není doprovázený hudbou, ale jen zvuky sboru " kecak, kecak, kecak, kecak"je velmi působivý

www.expotour.cz      
služby na Bali Vám zajistí      
expo tour      
T.Bati 3672, ZLÍN    
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04    
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz    

Bali