expo tour info telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
expo tour Nusa Dua Sanur Kuta Lembogan Baliem
 
BALI home Rady Programy Historie Mapa Realie počasí Zajímavosti

Rady Bali

Bali výběr místa pobytu

Na Bali jsou tři nejznámější střediska: Nusa Dua, Sanur a Kuta. Pro klienty, kteří chtějí to nejlepší, to znamená nejlepší pláže, nejlepší hotely a služby na úrovni naprosto jednoznačně doporučuji Nusa Dua, kde jsou pěkné pláže a jsou zde pouze kvalitní 5* hotely.

V Sanuru naleznete vcelku dobré hotely, ale pláže a to především před hotelem Grand Bali Beach, nejsou tak dobré jako v Nusa Dua, především co se týká čistoty vody, ale hlavně kvůli tomu, že pláž je příliš mělká a nedá se zde dobře plavat a šnorchlovat. Naleznete tady ale pěkné a levné lestaurace dobré úrovně, kde večerní posezení přímo u moře je pěkným zážitkem. Ceny jídel se pohybují asi v našich relacích: steak z tuňáka s oblohou do 150 kč, angusta do 400 Kč.I když zvolíte ubytování v Nusa Dua, je dobré si vzít taxi, cca 100 kč jedna cesta a přejet do Sanuru na večeři, protože venkovní restaurace v Nusa Dua jsou v tzv. Galerii a ta není přímo na pláži. Je vhodné si dohodnout cenu v restauraci předem, ale není se možné řídit podle ceníku, protože k cenám při vyúčtování mimo státní taxu (asi naše DPH) s oblibou přidávají různé taxy v takovém rozsahu, že zjistíte že taxy nakonec tvoří až 40% ceny, i když před objednávkou vám lákavě slíbí zdarma drink a salátový bufet. Proto je dobré se zeptat před objednáním, jak vysoké budou taxy a případně s ostatními mimo státní taxu nesouhlasit-občas to vyjde. Toto pravidlo platí v restauracích po celém Bali mimo hotely.
Kuta je rušným místem s restauracemi, obchody a hotely zaměřenými na běžnou turistiku a na levnější turistiku mladých, úroveň pláží je až na třetím místě. Kuta byla prvním turistickým střediskem na Bali.

Nákupy Bali

úroveň středisek se odráží na výši cen v obchůdcích v jednotlivých střediscích. Doporučuji však nakupovat při exkurzích do krásného vnitrozemí, kde ceny jsou značně levnější a lze je dále usmlouvat (asi o 60 až 100%). K nákupům doporučuji tržiště na Besakih a v opičím lese, ale i jinde ve vnitrozemí. Nejdražší ceny jsou v hotelových shoopech. Bali je destinace, která je spojena nejenom s pobytem u moře, ale má tu výhodu, že lze absolvovat i zajímavé exkurze.

Co vidět na Bali

Nejzajímavější místa jsou především BESAKIH - matka chrámů - největší chrámový komplex v horách a BEDUGUL - jezerní chrám, výlety na tyto místa se nabízejí s různou kombinací dalších míst jako horké prameny, studené prameny, vodopády a další. Pěkný je také výlet na Lembongan Island, kde naleznete krásné pláže vhodné ke šnorchlování. Pro potápění ale i šnorchlování je vhodné si pronajmout loď, kterých naleznete na plážích velké množství

Strava Bali

hotely nabízejí různou formu stravování, ale nejvýhodnější jsou pouze snídaně, které bývají většinou bufetovým stylem a na oběd, ale především večeři je lépe si zajít do místních venkovních restaurací, kde dobré večeře vyjdou značně levněji.

Doprava Bali

k dopravě lze využít Taxiků nebo mikrobusů, které jsou velmi levné.

Bezpečnost Bali

díky svému postavení - zdroj financí z turismu je bezpečnost na ostrově nadstandartně zabezpečena a rovněž vzhledem k tomu, že Bali je nejbohatším ostrovem v oblasti, nedochází zde ke krádežím.

www.expotour.cz      
služby na Bali Vám zajistí      
expo tour      
T.Bati 3672, ZLÍN    
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04    
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz    

Bali