expo tour info telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
expo tour Nusa Dua Sanur Kuta Lembogan Baliem
 
BALI home Rady Programy Historie Mapa Realie počasí Zajímavosti

Údolí Baliem - Iriyan Jaya - Papua

Údolí Baliem se nachází ve vnitrozemí Indonéského státu Iriyan Jaya s provinciemi Irian Jaya Barat a Papua na západní polovině ostrova Nová Guinea. Pro návštěvu Nové Guineny je zapotřebí zvláštní povolení. Pokud sem jedete s cestov kanceláří tak ta povolení zajistí.
Údolí Baliem je obývané válečnickým kmenem Dani a největším městem je Wamena , kde se nachází i místní letiště. Údolím protéká řeka Baliem.
Daniové žijí tradičním způsobem a často jediným oděvem mužů je jen kotek, což je dlouhé pouzdro na penis a kly divočáků zaražené v nose. Kmeny zde dříve mezi sebou vedly velmi četné drobné války, kterými řešily jakékoliv spory. V případě úmrtí protivníka si jeho žena musela useknout jeden článek prstu.
Oficiálně byly války jako řešení sporů zakázány v roce 1966, kdy při jedné z válek zahynulo během jedné minuty 60 bojovníků. Tento zvyk však v odlehlých oblastech ještě dlouho nezanikl. V Baliemském údolí, ale války mají spíše charakter dodržování zvyků a jsou vedeny často jen pro turisty. dalším známým zvykem kmene dani je zachovávat mumifikované mrtvoly předků vyuzením.

 

 

 

 

www.expotour.cz      
služby na Bali Vám zajistí      
expo tour      
T.Bati 3672, ZLÍN    
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04    
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz    

Bali